Naše realita z ničeho

Jak z ničeho vznikne to co vnímáme jako naši realitu?


Pro připomenutí 4 hlavní "axiomy":
1. Nic nemá objektivního (=vnějšího) pozorovatele
2. Nic může obsahovat libovolný počet různých! Nic
3. Nic může být obsaženo v libovolném počtu různých! Nic (tedy se do nich promítat)
4. Nic se od sebe vzájemně liší svými vnitřními Nic - jejich počtem a tím, s kterými dalšími Nic je spojují. (pokud se tedy liší a nejsou jen projekcemi podle bodu 3)

Jak tedy vnikne například tento jednoduchý geometrický 3D útvar?

Krok 1: Vezmeme možnost Nic ve formátu "Vnořené koláče". Samozřejmě nic nevybíráme protože tam nejsme. Je to prostě jedna z možností, ostatní jsou jí rovnocenné, jen je tu zrovna nepitvám.

Krok 2: Zvolíme mapu všech Ztotožnění v této možnosti Nic. Opět nic nevolíme, jako v Kroku 1. Nějaké slovní obraty se použít musí.

Aplikace této mapy Ztotožnění na zvolenou možnost Nic musí splňovat jen následující podmínky, pokud je nesplňuje vrať se na Krok 2:
Podmínka 1: Neopakují se stejně složená dílčí Nic. Jednou jsem zvolili, že možnost Nic je třeba z deseti různých dílčích Nic tak tam nebude žádné dvakrát ab, dgf, cgih, ehi, ... fgh, fgh!
Podmínka 2: Neopakují se stejná Ztotožnění do jednoho dílčího Nic. Žádné aab, beeeec, ffgg atd.
Pokud je všechno OK, dostaneme "vzor", v němž již lze vidět geometrický útvar s nímž tento pokus začal. Ovšem jen jako jednu z velmi mnoha možností.

Tak je to ovšem pouze v tomto velmi jednoduchém maličkém třírozměrném případu, v němž se zjevně žádné iluze neschovávají. Obecně následují další kroky.
Krok 3: Převedeme možnost Nic s aplikovanými Ztotožněními na mnohorozměrný geometrický útvar
Krok 4: Vytvoříme projekce nižších dimenzí z hlediska jednotlivých vlastností (=mnohonásobných ztotožněných Nic) a jejich kombinací
Krok 5: Hledáme v nich opakování a struktury řídící se nějakými zákonitostmi, které vytvářejí iluze.
Krok 6: Pokud je najdeme pak už to zbývá jen správně přečíst. Z pohledu abc je x,y,z,m,k funkcí (t) pokud konstanty A,B,C,D a hlavně alfa jenž je svazuje jsou takové jaké jsou...
Volba filtru abc tedy ovlivňuje celý můj "vesmír" nejen okolí. Vlastně všechny vesmíry do nichž se promítá. A přestože je počet ztotožnění zpravidla gigantický, je konečný...
Filtr typu abc je samozřejmě nejjednodušší možný a filtrovat lze přes libovolnou strukturu, kterou lze z obsažených Ztotožněných Nic vytvořit.
Filtrovat lze z hlediska vlastností, dílčích Nic (bodů v odpovídající geometrii útvaru) nebo celých skupin dílčích Nic (rozklad na několik geometrických útvarů)
Filtrů může být celá kaskáda - to v praxi může reprezentovat jak plynutí času tak "matrjoškování" kvark-proton-atomové jádro-molekula nebo krystal...


Na stránce se pracuje...Zpět na úvodní stránku